• wt.. lut 27th, 2024

Najlepszy zbiór porad dotyczących projektowania stron internetowych

ByRedakcja

lut 3, 2019

Trafiłeś we właściwe miejsce, jeśli interesuje Cię tworzenie własnych stron internetowych.

Te wskazówki pomogą Ci dowiedzieć się, co musisz wiedzieć, aby osiągnąć sukces. Skorzystaj z tych wskazówek, które pomogą Ci tworzyć imponujące witryny internetowe.Projektując strony internetowe, ważne jest, aby używać odpowiedniej grafiki. Pamiętaj, że obrazy bitmapowe są ogromne i zwykle nie działają dobrze, pliki PNG działają dobrze. W przypadku przycisków tekstowych, zrzutów ekranu i innych obrazów, które nie są fotografiami, użyj PNG dla obrazów z ponad 256 kolorami i GIF dla obrazów z mniejszą liczbą kolorów. Pliki JPEG są dobre do wykorzystania w przypadku zdjęć.Użyj JavaScript, aby umieścić niestandardową czcionkę na swoich stronach internetowych. Biblioteki, takie jak Typekit i Google Web Fonts, ułatwiają umieszczanie ezoterycznych czcionek na stronach internetowych, nawet jeśli większość odwiedzających nie ma tych czcionek na swoich komputerach. Działa poprzez osadzenie samej czcionki w JavaScript, dzięki czemu może być dekodowana przez klienta w locie.Unikaj używania tak zwanej „tajemniczej nawigacji mięsnej”. Wiąże się to z używaniem nieoznaczonych obrazów lub innych elementów do nawigacji w witrynie. W wielu przypadkach odwiedzający musi najechać kursorem myszy na przyciski, aby nawet zobaczyć, co robią. Najlepiej, aby nawigacja była prosta. Użyj linków tekstowych u góry lub w lewej części strony.Chociaż często można zobaczyć www. na początku adresu URL witryny, powinieneś spróbować upewnić się, że możesz uzyskać dostęp do swojej witryny, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ją uwzględnić, czy nie. Ułatwi to każdemu dostęp, niezależnie od tego, jak to wpiszą.Zawsze upewnij się, że przekazujesz znaczące informacje zwrotne, ponieważ to właśnie tworzy komunikację między witryną internetową a jej odwiedzającymi. Na przykład, jeśli działanie podjęte przez gościa zakończy się błędem, nie wyświetlaj po prostu „wystąpił błąd”. Zamiast tego podaj komunikat wyjaśniający, co się stało i jak odwiedzający może naprawić błąd, podejmując inne działanie. Najlepszy zbiór porad dotyczących projektowania stron internetowych

Bez tej informacji zwrotnej odwiedzający będą bardziej sfrustrowani i po prostu zrezygnują, opuszczając Twoją witrynę.Nigdy nie używaj wyskakujących okienek.

Nie ma nic gorszego niż wejście na stronę internetową i bombardowanie wyskakującymi reklamami. Nie jest niczym niezwykłym, że niektórzy ludzie odmawiają pozostania na stronie internetowej, a także nie wracają, jeśli zawiera ona wyskakujące reklamy. Unikaj używania tych irytujących reklam, aby zadowolić odwiedzających. Jeśli Twoja firma hostingowa wymaga korzystania z wyskakujących okienek, rozważ przejście na nowego hosta.Spraw, aby tekst był łatwy do przygotowania, używając kontrastujących kolorów lub tła, które są łatwe do odczytania. Gdy tekst jest trudniejszy do odczytania, ponieważ kolor tła lub tekstu powoduje zmęczenie oczu lub fragmenty tekstu, które są nieczytelne, odwiedzający witrynę są mniej skłonni do pozostawania w pobliżu.Postaraj się, aby wszelka muzyka lub zdjęcia, do których prowadzisz łącze, znajdowały się na Twoim własnym serwerze sieciowym. Nie zamieszczaj linków do innych obrazów na stronach internetowych. Może to być interpretowane jako kradzież przepustowości i może również narazić Cię na naruszenie praw autorskich. Nie warto ryzykować.Im więcej uczysz się i ćwiczysz projektowanie stron internetowych, tym łatwiejszy staje się ten proces. Naucz się więc podstaw, a następnie utwórz kilka prostych stron internetowych za pomocą HTML, aby wzmocnić swoje zrozumienie. Praktyka musi się kiedyś zacząć, więc zabierz się do niej wcześniej niż później.Wiele razy, gdy ładujesz stronę na swój serwer plików, nie możesz jej znaleźć, wpisując adres w przeglądarce. Zawsze musisz dokładnie sprawdzić i upewnić się, że nazwałeś plik poprawnie. Niektórzy ludzie dosłownie marnują dni, próbując wskazać problem, który ich zdaniem jest poważny, podczas gdy w rzeczywistości jest to tylko prosta literówka.Informacje, które otrzymałeś powyżej, mogą pomóc Ci odnieść sukces w projektowaniu stron internetowych. Jednak to tylko część tego, co musisz wiedzieć, a będziesz musiał się uczyć dalej. Czytaj dalej, ucz się i pozostań na szczycie swojego rzemiosła.