• śr.. maj 31st, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Jak schudnąć bez głodowania

ByRedakcja

gru 11, 2019

Wiele osób siedzi przed telewizorem i ogląda programy odchudzające, mając nadzieję na znalezienie odpowiedniej motywacji.

Mają nadzieję, że ktoś wreszcie pozna historię, która do nich przemówi i pobudzi ich pragnienie. Nie bądź taką osobą. Bądź osobą, która skorzysta z tych wskazówek i pomysłów i pobiegnie do mety.Aby przyspieszyć utratę wagi, staraj się być jak najbardziej aktywny. To nie tylko regularne ćwiczenia. Włącz ruch w swoje codzienne czynności, takie jak korzystanie ze schodów zamiast windy lub parkowanie samochodu dalej od sklepu. Spaceruj podczas odbierania połączeń telefonicznych.Staraj się ważyć tylko raz w tygodniu. Twoja waga będzie się zmieniać codziennie i nie będzie tak dokładnym pomiarem, jak byłby tygodniowy. Jeśli zauważysz, że Twoja waga nie zmienia się tak bardzo lub nie rośnie w stosunku do poprzedniego dnia, prawdopodobnie zniechęcisz się i zrezygnujesz z rutyny, zanim zacznie ona obowiązywać.Jedną z najważniejszych rzeczy, o których ludzie zapominają, próbując schudnąć, jest spożywanie wystarczającej ilości jedzenia. Brzmi to zaskakująco, ponieważ ostatecznie utrata wagi polega na jedzeniu mniej niż organizm potrzebuje do funkcjonowania. Musisz jednak przyjmować wystarczającą ilość kalorii, aby twoje ciało zachowało normalny metabolizm. Przyjmuj za mało jedzenia, a twoje ciało przejdzie w „tryb głodu”, wykorzystując w pełni każdą kalorię. Więc upewnij się, że jesz wystarczająco dużo odpowiedniego rodzaju żywności, gdy próbujesz schudnąć.Pracowałam kiedyś ze szczupłym facetem, który powiedział mi, że jada tylko dwa razy dziennie. Zjadł obfite śniadanie, umiarkowany obiad i w ogóle nie jadł kolacji. Dla większości z nas wydaje się to niemożliwe do naśladowania, ale logika jest słuszna. Idealnie, aby schudnąć, należy zjeść ogromne śniadanie, średniej wielkości lunch i bardzo lekką kolację. Dzieje się tak, ponieważ przyjmowanie kalorii na początku dnia daje najwięcej czasu na ich spalenie. Natomiast, jeśli zaczniesz węszyć po powrocie z pracy do domu i będziesz kontynuować do pójścia spać, twoje ciało nie będzie miało szans podczas godzin snu na metabolizowanie tego, co zjadłeś.Kluczem do utraty wagi jest zmniejszenie ilości spożywanych fast foodów. Restauracje typu fast food serwują wysokokaloryczne potrawy, które nie tylko tuczą, ale też są niezdrowe pod innymi względami. Jak schudnąć bez głodowania

Zrób sobie przysługę i zamiast tego spróbuj „szybkich” gotowych potraw, takich jak jabłka i paluszki z marchwi.W celu uzyskania zdrowego organizmu ważne jest zbilansowana dieta.

Oznacza to posiadanie odpowiedniej ilości białka (od 15 do 20 procent), tłuszczu (około 30%) i węglowodanów (50 do 55 procent). Kolejną rzeczą do zapamiętania jest to, że głodzenie się, aby schudnąć, również nie jest dobre.Spróbuj dać sobie zachętę do utraty wagi. Jeśli potrzebujesz płyty DVD, gry wideo lub innego przedmiotu, zrób to sobie jako prezent. Jeśli osiągniesz swój tygodniowy/miesięczny cel, możesz otrzymać przedmiot, którego pragniesz. Jeśli nie osiągniesz swojego celu, nie osiągniesz go. To da ci dodatkowy impuls do ciężkiej pracy.Mentalnie zobacz siebie przy wadze, jaką chcesz mieć. Pomaga to wytrenować mózg w myśleniu, jakim jesteś. Jeśli potrafisz wciągnąć swój mózg na pokład, twoje ciało podąży za nim. Wytnij zdjęcia w odpowiednim rozmiarze i opublikuj je, abyś mógł zobaczyć, do czego dążysz.Teraz otrzymałeś dobre informacje na temat utraty wagi. To teraz twój ruch. To twój czas. Telewizor nigdy nie zapewni pożądanych rezultatów, ani nie będzie odpowiednią iskrą w Twojej podróży. Ta iskra jest w tobie i musisz ją rozpalić i uruchomić. Wyłącz telewizor i stwórz własną historię.