• czw.. kwi 18th, 2024

Szukasz odpowiedzi na temat astmy? Sprawdź poniżej, aby uzyskać pomocne porady

ByRedakcja

kwi 22, 2019

Rozpoznanie astmy może mieć wpływ na wszystkie obszary twojego życia, niezależnie od tego, czy niedawno zdiagnozowano u ciebie chorobę, czy też jesteś opiekunem astmatyka.

W połączeniu z informacjami i instrukcjami udzielonymi przez licencjonowanego pracownika służby zdrowia, te porady i wskazówki mogą być pierwszym krokiem do złagodzenia objawów astmy.Upewnij się, że regularnie kontrolujesz swój dom pod kątem alergenów. Niektóre z najczęstszych sprawców ataków astmy są związane z powietrzem, którym oddychamy. Przedmioty takie jak kurz, pleśń i zarodniki są zazwyczaj najczęstszymi źródłami tych ataków. Wiedząc, że masz problem z tymi przedmiotami, będziesz mógł coś z tym zrobić.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Podczas wciskania inhalatora upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc. Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby działał lepiej.Upewnij się, że znasz swój oddech. Obserwuj sposób, w jaki oddychasz, gdy jesteś spokojny i bez objawów. Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twój oddech się zmienił, możesz rozważyć techniki relaksacyjne i oddechowe, aby się uspokoić i uniknąć ciężkich ataków astmy. Podczas ataku postaraj się powrócić do normalnej głębokości i tempa oddechu.Jeśli cierpisz na astmę i masz nadwagę lub otyłość, możesz rozważyć utratę wagi. Nadwaga zmniejsza czynność płuc i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów astmy. Upewnij się również, że pijesz dużo wody, ponieważ utrzymywanie nawodnienia jest bardzo ważne dla kontrolowania objawów i ataków astmy.Jeśli masz astmę, sprawdź swój dom co najmniej raz w roku pod kątem pleśni i pleśni. Choć pleśń i pleśń są szkodliwe dla zdrowych ludzi, to jeszcze gorzej dla osób z astmą, ponieważ mogą zmniejszać czynność płuc i utrudniać oddychanie. Jeśli podejrzewasz, że masz pleśń w swoim domu, poinformuj o tym swojego lekarza.Kiedy robi się chłodniej, noś szalik lub szal, który zakrywa usta i nos, aby zapobiec atakom astmy. Szukasz odpowiedzi na temat astmy? Sprawdź poniżej, aby uzyskać pomocne porady

W ten sposób powietrze będzie ciepłe przed wejściem do płuc.

Wykazano, że oddychanie zimnym powietrzem wywołuje ataki astmy, szczególnie u młodszych dzieci z astmą umiarkowaną do ciężkiej.Zacznij i trzymaj się regularnych ćwiczeń, które pomogą Ci kontrolować astmę. Bądź świadomy tego, jak astma wpływa na twoje zdolności fizyczne, ale pozostań aktywny. Pomaga to zwiększyć wytrzymałość i pojemność płuc, a także łagodzi stres. Dodatkową korzyścią jest to, że regularne ćwiczenia poprawiają ogólny stan zdrowia, ułatwiając radzenie sobie z przewlekłą chorobą, taką jak astma.Jeśli podróżujesz z członkiem rodziny cierpiącym na astmę, upewnij się, że ma on ze sobą własną poduszkę. Jeśli są szczególnie wrażliwe, mogą chcieć zabrać ze sobą własną pościel. Większość pościeli hotelowej, zwłaszcza poduszek, jest podatna na działanie roztoczy i innych alergenów lub może używać detergentów, które wywołują objawy.Uważaj na dodatki do żywności, zwłaszcza MSG (glutaminian sodu) i pirosiarczyn. Te dodatki mogą powodować reakcję u osób z ciężką astmą. Ta alergia pokarmowa często pozostaje niezauważona, ponieważ MSG może być „ukrytym” dodatkiem, pojawiającym się pod różnymi nazwami. Należą do nich takie składniki, jak hydrolizowane białko, autolizowane drożdże i kazeinian wapnia.Teraz, gdy lepiej zapoznałeś się z podstawowymi zasadami i ukrytymi sposobami radzenia sobie z tą chorobą układu oddechowego, możesz być na dobrej drodze do złagodzenia kluczowych objawów astmy, zwłaszcza duszności. Możesz także wykorzystać swoją nowo odkrytą wiedzę, aby zidentyfikować główne czynniki wywołujące astmę.