• sob.. lip 2nd, 2022

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Dowiedz się, jak lepiej radzić sobie z kwaśnym refluksem

ByRedakcja

kw. 22, 2021

Chcesz znaleźć najlepsze informacje na temat leczenia refluksu żołądkowego? Chcesz zrozumieć, jakie zmiany należy wprowadzić, aby złagodzić objawy? Chcesz zostać ekspertem w temacie tej choroby? Ten artykuł dostarczy Ci wszystkiego, co musisz wiedzieć, więc od razu zacznij czytać i uczyć się.Jeśli cierpisz na objawy refluksu żołądkowego w nocy, być może będziesz musiał zmienić sposób snu.

Powinieneś leżeć na plecach, z górną częścią ciała podpartą kilkoma poduszkami. Kiedy leżysz płasko, na plecach, brzuchu lub boku, pozwalasz kwasowi przedostać się przez przełyk.Refluks kwaśny może być normalną reakcją na zbyt duże lub zbyt szybkie jedzenie! Jeśli ostatnio doświadczałeś skutków refluksu żołądkowego, zmień swoje nawyki żywieniowe. Popraw zawartość swoich posiłków, dodając zdrowsze opcje i poświęć czas na dobre przeżuwanie jedzenia. Twój przewód pokarmowy to doceni i nie powinieneś tak bardzo cierpieć z powodu refluksu żołądkowegoĆwiczenia są ważnym nawykiem dla osób z GERD, ale kluczem jest wyczucie czasu. Odczekaj dwie godziny po jedzeniu, zanim staniesz się aktywny i nie śledź swojej aktywności za pomocą napoju sportowego, ponieważ są one kwaśne i mogą spowodować zaostrzenie GERD. Zamiast tego pij wodę lub mleko, aby zatankować.Istnieje kilka pokarmów, których osoby cierpiące na refluks żołądkowy muszą unikać. Należą do nich żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, alkohol, napoje z kofeiną, wszystko, co zawiera miętę, czekoladę, cytrusy, wszystko, co zawiera pomidor, żywność z przyprawami, paprykę, czosnek, napoje gazowane i cebulę. Możesz znaleźć swoje kwaśne refluksy również z wieloma innymi pokarmami, więc sporządź listę.Nigdy, przenigdy nie kładź się po jedzeniu! Nawet jeśli zjadłeś tylko kilka kęsów, może się okazać, że jedzenie wraca, aby cię prześladować w krótkim czasie, jeśli się położysz. Jedz wszystkie posiłki co najmniej dwie godziny przed położeniem się na drzemkę lub na noc, aby upewnić się, że kwas nie przedostanie się z powrotem do przełyku.Rzuć palenie, jeśli próbujesz pozbyć się problemów z refluksem kwasu. Wiele osób tego nie wie, ale palenie powoduje rozluźnienie mięśni przełyku. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Może to powodować niektóre objawy związane z refluksem kwasu, więc przestań, jeśli próbujesz poprawić sytuację.Stres może być głównym czynnikiem refluksu kwasu.

W stresujących czasach produkcja kwasu żołądkowego znacznie wzrasta, co prowadzi do refluksu. Aby zwalczyć tę tendencję, należy podejmować wszelkie próby relaksu przed, w trakcie i po każdym posiłku. Medytuj lub spróbuj lekkiej jogi. Nawet oglądanie ulubionego programu telewizyjnego może być relaksujące i redukujące stres.Wierz lub nie, ale twoje ubranie może wpływać na częstotliwość występowania refluksu żołądkowego. Ubranie, które zbyt ciasno przylega do brzucha, będzie wywierać nadmierny nacisk na żołądek, powodując, że refluks występuje częściej i powoduje większy ból. Wybierz odzież o luźnym kroju. Noś tylko spodnie i paski, które są wystarczająco ciasne, aby utrzymać się na nogach, nie naciskając zbyt mocno na brzuch.Czy cierpisz na problemy z oddychaniem? Czy często masz przewlekłą kanapę lub świszczący oddech? Jeśli tak, może to być problem z refluksem kwasu. Zgaga może powodować te objawy. Twój lekarz może zasugerować test pH. Ta procedura jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych w ciągu 24 godzin i może określić, czy problem stanowi refluks.Teraz, gdy przeczytałeś wszystkie te proste wskazówki, sztuczki, pomocne wskazówki i sekrety ekspertów, jesteś naprawdę na dobrej drodze, aby stać się ekspertem w chorobie refluksowej. Nie tylko będziesz mógł dzielić się swoją wiedzą z innymi, ale także będziesz w stanie poradzić sobie z własnym stanem. Powodzenia!