• wt.. maj 21st, 2024

Zadbaj o pielęgnację zewnętrzną swojego samochodu jak prawdziwy profesjonalista.

ByRedakcja

sty 13, 2021

Jeśli chcemy by nasz samochód, którym poruszamy się na co dzień wyglądał jak nowy przez o wiele dłuższy czas, powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację nadwozia naszego pojazdu.

Co kryje się po hasłem pielęgnacja nadwozia? To nie tylko proste umycie auta z zewnątrz w momencie kiedy nasz reflektory przestają świecić czy też odkurzenie wnętrza wtedy, kiedy nie możemy znaleźć odpowiednich guzików na desce rozdzielczej. Gdybyśmy zapytali specjalistę w tej dziedzinie o mnogość różnych metod pielęgnacji nadwozia auta osobowego, to jestem pewien, że owa rozmowa, a raczej monolog mógłby nam zająć naprawdę kilka solidnych godzin.

Zadbaj o pielęgnację zewnętrzną swojego samochodu jak prawdziwy profesjonalista.

Przejdźmy jednak do meritum tematu i zagłębmy się w podstawowe metody pielęgnacji nadwozia.

Głównym elementem tego procesu jest przede wszystkim dokładne umycie auta, które polega nie tylko na użyciu prostej chemii na myjni bezdotykowej. Porządne umycie auta to przede wszystkim usunięcie wierzchniej warstwy brudu ale także zadbanie o to, by z powierzchni lakieru usunąć również smołę, która zbiera się z powierzchni asfaltu, a także innych stałych zabrudzeń jak chociażby drobinki metalu osadzające się na powierzchni lakieru podczas ścierania się klocków hamulcowych. Kolejnymi etapami pielęgnacji nadwozia może być chociażby tak zwana polerka czyli pozbycie się wszystkich rys na powierzchni lakieru, do tego możemy użyć przeróżnych past polerskich. Istnieją również woski, które po korekcie lakieru możemy nanieść by zachować na dłuższy czas świeży i błyszczący wygląd lakieru. Woskowania nadaje przede wszystkim efektu odpychania wody, czyli typowego kropelkowaania podczas opadów deszczu. Finalnie lakier możemy zabezpieczyć specjalną warstwą ceramiczną, która przede wszystkim będzie chroniła lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Wszystkie niezbędne produkty do pielęgnacji nadwozia możesz znaleźć tutaj https://detailingstore.pl/16-pielegnacja-nadwozia, a dzięki szerokiemu wyborowi producentów na pewno znajdziemy coś co uznamy za odpowiednie dla naszego samochodu.