• czw.. kwi 18th, 2024

Na czym polega proces regeneracji turbosprężarek?

ByRedakcja

sty 7, 2021

We współczesnych silnikach spalinowych wykorzystywanych jest wiele praktycznych urządzeń.

Do grona takich rozwiązań zaliczają się między innymi turbosprężarki. Elementy takie charakteryzują się bardzo wydajnym działaniem w zakresie zwiększania mocy jednostki napędowej. Dzięki temu pojazd jest szybszy, charakteryzuje się lepszym przyspieszeniem i osiągami. W ten sposób potrafi spełniać nawet bardzo rygorystyczne wymagania współczesnych użytkowników. Turbosprężarki, podobnie jak inne elementy silników mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu.

Na czym polega proces regeneracji turbosprężarek?

Profesjonalna regeneracja turbin

Zwykle zużyciu lub uszkodzeniu ulega osłona, łożyska czy też uszczelnienia znajdujące się w turbosprężarce. Często jest to spowodowane zaniedbaniem wymiany oleju lub nieprawidłową eksploatacją jednostki napędowej wyposażonej w turbosprężarkę. Poza tym należy pamiętać, że turbiny są narażone na duże obciążenia. Działają one z prędkością obrotową od 100 000 to nawet 300 000 obrotów na minutę. Powoduje to powstawanie dużych napięć oraz generowanie wysokich temperatur, które są szkodliwe dla turbiny.

Okazuje się, że w przypadku uszkodzenia turbosprężarki, wcale nie trzeba wydawać ogromnych kwot na kupno nowych komponentów tego rodzaju. Na szczęście na rynku działają profesjonalne firmy, które specjalizują się w skutecznej regeneracji i naprawie turbosprężarek. Polega ona na całkowitym rozebraniu turbiny, wyczyszczeniu jej wszystkich elementów, wymianie uszkodzonych komponentów oraz ponownym złożeniu i skontrolowaniu jakości naprawy.

Warto zwracać uwagę na usługi reklamowane hasłem regeneracja turbo Warszawa. Wiele takich firm oferuje wysyłkową obsługę klientów z całej Polski. Dzięki ich pomocy turbosprężarki odzyskują swoją początkową sprawność i działają zupełnie jak nowe. Usługa regeneracji jest jednak o wiele tańsza od kupna nowych turbin. Rozwiązanie tego rodzaju jest więc bardzo opłacalne, ponieważ mało kto dysponuje wolną kwotą w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na zakup nowej turbiny.