• śr.. cze 19th, 2024

Skuteczne i bezpieczne przechowywanie nektarynek

ByRedakcja

wrz 13, 2022

Nektarynki są jednymi z bardziej popularnych owoców w Polsce, które posiadają doskonały smak oraz właściwości odżywcze odpowiadające gustom wielu ludzi.

Konsumenci cenią sobie zróżnicowane zastosowania takich owoców w kuchni, a także możliwość jedzenia smacznych, surowych owoców. Nektarynki przypominają brzoskwinie, ale ich skóra nie jest pokryta włoskami. Owoce te są źródłem wielu witamin mających korzystny wpływ na procesy zachodzące w organizmie człowieka. Nie powinno więc nikogo dziwić, że osoby w naszym kraju chętnie sięgają po nektarynki w okresie ich zbiorów, a także przez cały rok. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu przechowywania, stosowanym przez sadowników oraz dystrybutorów.

Skuteczne i bezpieczne przechowywanie nektarynek

Co warto wiedzieć o przechowywaniu nektarynek?

Oczywiście podstawową sprawą w przypadku przechowywania nektarynek jest przygotowanie miejsca, które jest odpowiednio szczelne oraz generuje niską temperaturę dodatnią (takim miejscem jest chłodnia). Trzeba mieć bowiem na uwadze, że zerwane dojrzałe owoce wydzielają związki etylenu, który powoduje dojrzewanie i starzenie się nektarynek. Dzięki niskiej temperaturze utrzymywanej w szczelnym, zacienionym miejscu, proces wydzielania takich substancji może zostać znacznie spowolniony. Metodę tą można wspierać dodatkowymi rozwiązaniami.

Na terenie naszego kraju oferowanych jest wiele specjalistycznych substancji, które można rozpylać w chłodniach z owocami. Zachowanie odpowiedniego stężenia takich preparatów w powietrzu sprawia, że dojrzałe, zerwane owoce zachowają swój smak i właściwości odżywcze nawet po wielu miesiącach przechowywania. Wystarczy je tylko rozładować z chłodni i odpowiednio umyć, aby cieszyć się ich świeżością.

Odszukanie wysokiej jakości produktów mających na celu wspieranie szeroko pojętego przechowywania nektarynek nie jest zadaniem skomplikowanym. Sporo porad, ofert i informacji można znaleźć w Internecie na różnych stronach, takich jak na przykład https://fruitsmart.pl/przechowywanie-nektarynki/. Poszukiwanie drogą internetową jest nie tylko łatwe, ale również zajmuje niewiele cennego czasu.