• wt.. maj 21st, 2024

Kilka powodów, dla których warto korzystać z kantorów internetowych

ByRedakcja

paź 5, 2022

Dobre kursy, szeroki wybór walut i bezpieczeństwo transakcji. To podstawowe zalety korzystania z kantorów internetowych. Zobaczmy czy jest ich więcej.

Kantory internetowe pojawiły się na rynku finansowym dziesięć lat temu i szybko go opanowały. Obecnie jest ich około sześćdziesięciu, w wymiana pieniędzy online nikogo już nie dziwi. Platformy te cały czas idą z duchem czasu i postępu udostępniając swoim użytkownikom coraz lepszą ofertą.

 

Euro, dolar amerykański, funt brytyjski czy frank szwajcarski to cztery podstawowe waluty które możemy kupić w niemal każdym kantorze online. Oprócz tego często mamy do wyboru waluty skandynawskie: koronę szwedzką, duńską i norweską, jena japońskiego, rubla rosyjskiego czy lira tureckiego. Szeroki wachlarz walut oraz ich dostępność to niewątpliwy atut. Nierzadko dzieje się tak, że kantor stacjonarny może nie mieć tych egzotycznych jednostek monetarnych, albo dużej ilość gotówki. Poza tym nie musimy biegać od placówki do placówki szukając np. kuny chorwackiej, gdy wyjeżdżamy do Chorwacji, a za chwilę korony szwedzkiej, bo planujemy kolejny wyjazd, tym razem do Szwecji. Wszystkie waluty mamy w jednym miejscu. Zakładając swój osobisty profil w panelu klienta mamy dostęp do każdej z nich.

Co więcej, kantor internetowy to oszczędność. Przykładem jest kantor online – dobrykantor.pl. Ma on wiele niższe spready walutowe niż banki i kantory stacjonarne. Spread walutowy to różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna pieniędzy. Jest swoistym zarobkiem dla instytucji finansowej. Wynosi zazwyczaj kilka procent. Kantory internetowe pozwalają sobie na niższe spready, czym przyciągają użytkowników. W bankach i placówkach stacjonarnych stanowi on tak zwany dodatkowy zysk. Klient na tym traci. A po co tracić skoro można oszczędzać. W przypadku najpopularniejszych jednostek monetarnych, takich jak: EUR, USD, CHF czy GBP najlepsze kantory internetowe oferują spready na poziomie zaledwie 2-3 groszy. Jest to nawet o 10% mniej niż w bankach. Gdy wymieniamy większą gotówkę, zysk zauważamy od razu. Również widać go na racie kredytu walutowego, gdzie miesięcznie możemy zaoszczędzić nawet 100 zł. Rocznie daje to już niezłą sumę.

 

Kantory internetowe to możliwość zawierania transakcji w dowolnym miejscu i czasie. Działają 24h przez 7 dni w tygodniu. Daje to sposobność wymiany wtedy, kiedy mamy na to czas i chęci. Możemy dokonać operacji w zaciszu domowy albo w momencie awaryjnym,  gdy na wakacjach raptem zabraknie nam pieniędzy. Nie musimy pędzić do lokalnego kantoru czy banku, gdzie słono dopłacimy za przewalutowanie i wszystkie dodatkowe prowizje. Wystarczy telefon komórkowy, komputer lub tablet i dostęp do Internetu. Transakcja jest wykonana w kilka minut.

 

Wiele platform dostępnych na rynku online kusi licznymi usługami dodatkowymi. Dorze jest z nich korzystać i się im przyjrzeć, gdyż ułatwiają nam działanie i pomagają oszczędzać. Informacje na ten temat dosyć szczegółowo opisywał portal finansowy szybko-zarobic-pieniadze.com. Jedną  z nich jest automatyczna wymiana walut. Polega ona na tym, że podajemy kurs kupna lub sprzedaży waluty jaki nas interesuje, a transakcja zostanie automatycznie dokonana jeśli dana wartość zostanie osiągnięta. To proste. Nie musimy więc codziennie śledzić notowań, bacznie obserwować rynku co kilka minut, a potem raptownie rzucać wszystko, by szybko wymienić pieniądze. Automatyczne zlecenie daje nam komfort i oszczędności.

 

To narzędzie doskonale sprawdza się także przy spłatach kredytów – ustawiamy daty graniczne dla całego cyklu i wybieramy metodę powtarzania. Jest również doskonałe przy planowaniu realizacji przelewu zagranicznego w przyszłości. Gdy chcemy jak najkorzystniej wymienić walutę na wakacje, także wystarczy ustawić zlecenie wymiany (na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem), i mieć pewność, że pieniądze zostaną wymienione po atrakcyjnym kursie, a my nie musimy codziennie tracić czasu na wyczekiwanie tego odpowiedniego.

 

Doskonałą opcją jest także portfel walutowy. Tworzymy go bezpłatnie. Dzięki niemu dokonujemy wpłaty, wymiany i wypłaty środków, tworzymy zlecenie automatyczne, konfigurujemy swoje rachunki bankowe oraz sprawdzimy archiwalne operacje. Mamy pełną kontrolę nad swoimi finansami. Można powiedzieć, że portfel walutowy to taka nasza elektroniczna skarbonka.

Godną polecenia usługą jest także kalkulator walutowy. To bezpłatne narzędzie online ułatwiające przeliczenie wybranych walut. Dzięki niemu mamy dokładność transakcji pozwalającą uniknąć błędów, jakie możemy popełnić przeliczając pieniądze samemu. Jest łatwy w obsłudze i bezproblemowy. Wpisujemy kwotę jaką chcemy wymienić, wybieramy odpowiednią walutę, po czym pokazuje nam się wartość, jaką finalnie otrzymamy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest to kolejny powód, dla którego warto korzystać z kantoru online. To obecnie najbezpieczniejsza forma wymiany walut. Komunikacja prowadzona jest za pomocą szyfrowanych i zabezpieczonych połączeń (protokół SSL), a transakcje obywają się tylko i wyłącznie z wykorzystaniem bankowych platform transakcyjnych. Oczywiście należy wybrać do współpracy wiarygodny i solidy serwis, posiadający doświadczenie na rynku, certyfikaty, polegający pod KNF,  Generalnego Inspektora Informacji Finansowej i należący do zaufanej grupy kapitałowej.

Kantory internetowe nie bez powodów zawładnęły runkiem wymiany walut. Są tanie, szybkie i niezawodne. Warto zacząć z nich korzystać, gdyż jest to oszczędność naszego czasu i przede wszystkim pieniędzy!

Źródło:  https://www.alterwaluta.pl/