• wt.. wrz 26th, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

ByRedakcja

paź 17, 2022

Wiele młodych małżeństw decyduje się na własne cztery kąty, często chcą uzyskać kredyt hipoteczny, który pokryje dużą część kosztów zakupu oraz remontu czy też wykończenia nieruchomości.

Należy pamiętać, że należy spełnić pewne warunki, banki będą wymagały kwoty własnej, jak również informacji na temat zatrudnienia.

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego?

Najczęściej banki wymagają, aby kredytobiorcy posiadali 20% wartości inwestycji, pozostałe 80% otrzymujemy z banku. Należy ocenić wartość nieruchomości, możemy dodać także koszty remontu lub też wyposażenia w przypadku zakupu od dewelopera. Osoby ubiegające się o kredyt mogą przedstawić własną wycenę, niekiedy banki będą korzystały z wyceny własnego specjalisty. Jeżeli ustaliliśmy, jaka kwota będzie nam potrzebna, należy złożyć wniosek, pamiętajmy, że nie zawsze bank przyznana pełną kwotę, o którą się ubiegamy, może być ona zależna od naszych zarobków. Aby zwiększyć nasze szanse na uzyskanie kredytu w oczekiwanej wysokości, możemy ubiegać się o kredyt wraz ze współmałżonkiem. Jeżeli dwie osoby pracują, wówczas pod uwagę brana jest większa kwota, dzięki czemu mamy większą szansę na uzyskanie kredytu. Wiele osób, które wiedzą, że w przyszłości będę ubiegały się o kredyt, mogą spróbować zwiększyć swoją pensję poprzez nadgodziny, wypracowanie premii.

Dobrym pomysłem może być także spłata poprzednich kredytów czy też pożyczek, przez co nasze zdolności kredytowe wzrosną. Jeżeli chcemy ocenić, czy możemy ubiegać się o kredyt hipoteczny, często dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Jest osoba, która dobrze zna rynek nieruchomości, wie jakie wymagania banki stawiają kredytobiorcom. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, w których bankach warto złożyć wnioski, gdzie oprocentowanie oraz wszystkie dodatkowe opłaty będą najniższe. Warto pamiętać, że oprócz oprocentowania możemy liczyć się z kosztami dodatkowymi za przygotowanie umowy, ubezpieczenia czy też wyceny.

Jeżeli chcemy podjąć współpracę z doradcą finansowym, możemy wejść na stronę https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny, dowiemy się, jak przebiega proces ubiegania się o kredyt, dowiemy się, w jaki sposób doradca kredytowy może nam pomóc. Może być to analiza potrzeb, oczekiwań co do kredytu, specjalista finansowy pomoże przygotować nam niezbędne dokumenty oraz załatwić wszystkie formalności tak, abyśmy mogli jak najszybciej uzyskać kredyt hipoteczny.