• czw.. maj 26th, 2022

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Finanse osobiste: dokonaj najlepszego wyboru

ByRedakcja

maj 23, 2020

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy sytuacji finansowej nie jest zarabianie większych pieniędzy.

Nie nabiera nawet nawyku oszczędzania. Zanim będziesz mógł zrobić cokolwiek ze swoją sytuacją finansową, najpierw musisz nauczyć się odpowiednio zarządzać pieniędzmi. Czytaj dalej, aby poznać podstawy dobrego zarządzania finansami.Ustaw automatyczną wpłatę debetu na konto czekowe z konta oszczędnościowego lub linii kredytowej. Wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i banków nie pobiera opłat za tę usługę, ale nawet jeśli trochę kosztuje, to i tak nie ma problemu z odrzuceniem czeku lub zwrotem płatności elektronicznej, jeśli stracisz kontrolę nad saldem.Aby nauczyć dziecko finansów osobistych, zabierz je ze sobą do sklepu spożywczego. Wiele dzieci przyjmuje jedzenie, które jedzą codziennie, za coś oczywistego. Jeśli zobaczą, ile kosztują proste przedmioty w sklepie, z większym prawdopodobieństwem docenią nie tylko jedzenie na swoim stole, ale także to, ile trzeba zarobić.Jeśli masz dodatkowe pieniądze, wrzuć je na konto oszczędnościowe online. Konta te mogą przynosić duże odsetki, co z czasem może skutkować dużymi pieniędzmi. Skorzystaj z internetowego konta oszczędnościowego, jeśli chcesz, aby Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie, aby osiągnąć swoje cele pieniężne.Pożyczanie pieniędzy przyjaciołom i rodzinie to coś, czego nie powinieneś brać pod uwagę. Kiedy pożyczasz pieniądze komuś, z kim jesteś emocjonalnie bliski, będziesz w trudnej sytuacji, gdy nadejdzie czas na zebranie, zwłaszcza jeśli ta osoba nie ma pieniędzy, z powodu problemów finansowych.Kawa to coś, co rano należy starać się minimalizować tak bardzo, jak to możliwe. Finanse osobiste: dokonaj najlepszego wyboru

Kupując kawę w jednym z najpopularniejszych sklepów, możesz zaoszczędzić 5-10 dolarów dziennie, w zależności od częstotliwości zakupów.

Zamiast tego wypij szklankę wody lub przeżuwaj owoce, aby zapewnić sobie energię, której potrzebujesz.Jeśli to możliwe w Twojej okolicy, spróbuj poruszać się bez samochodu. Pomiędzy opłatami za samochód, paliwem, ubezpieczeniem i parkingiem, dolary wydane na posiadanie samochodu mogą naprawdę się sumować. Nie jest to możliwe dla wszystkich, ale jeśli możesz spróbować użyć transportu publicznego lub własnych stóp, aby się poruszać.Upewnij się, że masz jakieś awaryjne oszczędności. Jeśli tego nie zrobisz, a pojawi się duży wydatek, taki jak naprawa samochodu lub rachunki za leczenie, wszystkie te rachunki mogą trafić na twoją kartę kredytową. To może jeszcze bardziej wciągnąć cię w długi. Lepiej jest mieć kilka miesięcy zgromadzonych pieniędzy na złagodzenie tych sytuacji kryzysowych.Upewnij się, że śledzisz wydatki. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć dokładnie, na co wydajesz pieniądze, a także miejsca, w których możesz łatwo zaoszczędzić. Na przykład zamiast kupować kawę za 5 USD, możesz po prostu zrobić kawę i kupić kubek podróżny.Zajrzenie do jednego z wielu elastycznych kont wydatków na wydatki medyczne może być dobrym pomysłem. Nie zostaniesz opodatkowany od tych pieniędzy, więc będzie to dla Ciebie oszczędność.Trusty są przeznaczone nie tylko dla osób z dużym majątkiem. Fundusz powierniczy pozwala ci powiedzieć, gdzie trafią twoje aktywa w przypadku twojej śmierci. Zajęcie się tym z wyprzedzeniem może zaoszczędzić wiele smutku, a także chronić swój majątek przed wierzycielami i wyższymi podatkami.Jak widać, zarządzanie finansami to kwestia edukacji. Teraz, gdy nauczyłeś się podstaw, prawdopodobnie wpadniesz na nieskończoną liczbę pomysłów, które pomogą Ci poprawić swoją sytuację finansową. Eksperymentuj ze swoimi finansami, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. Wkrótce będziesz zarządzał swoimi pieniędzmi, a nie na odwrót.