• sob.. gru 3rd, 2022

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Jakie są najważniejsze zasady przygotowywania prezentacji?

ByRedakcja

maj 19, 2021

Zarówno w szkole, jak i w pracy przychodzi taki moment, w którym konieczne jest przygotowanie prezentacji na wybrany temat. Może to być dowolny projekt lub zagadnienie. Jak zatem sprawić, by nasze slajdy nie zakłócały przekazu komunikatu? Przeczytaj i sprawdź!

Im mniej tekstu tym lepiej

Jest to jedna z najważniejszych zasad, którą każdy, przygotowujący prezentację powinien zapamiętać. Treść slajdu to jedynie ściągawka dla mówcy, który powinien jedynie zerkać na nią w celu trzymania się planu wystąpienia. Im więcej powiemy od siebie i nawiążemy kontakt wzrokowy z odbiorcami, tym lepiej będzie się prezentowało nasze wystąpienie. Warto też pamiętać o odpowiedniej czcionce, która powinna być czytelna i wyraźna, zwłaszcza dla osób siedzących na końcu sali. Prezentacja tekstu również powinna odbyć się według ściśle określonych zasad. Ogólnie zaleca się używanie czasowników, a unikanie mowy biernej. W rezultacie tekst będzie bardziej dynamiczny i interesujący dla odbiorców. Pożyczka pozabankowa to szybka pomoc bez zbędnych formalności. Możesz ją przeznaczyć na dowolny cel.

Minimalizm jest w cenie

Dotyczy to nie tylko tekstu, ale też jakichkolwiek tabel i wykresów. Warto wówczas trzymać się zasady, jeden wykres – jedna tendencja. Wszelkie elementy graficzne mają być czytelne, a ich głównym zadaniem jest wspomaganie, a nie zastępowanie tekstu. Jeśli już koniecznie musimy wykorzystać bardziej skomplikowane zestawienia, tabelki lub wykresy w naszej prezentacji, warto przygotować je w osobnej formie, np. broszur. W momencie omawiania danej kwestii, wystarczy poprosić zebranych gości, by zajrzeli do przygotowanych materiałów.

Wystąpienie, jakim jest prezentacja, powinno być wcześniej perfekcyjnie zaplanowane, dlatego zdecydowanie odradza się tworzenie prezentacji, a następnie odczytywanie treści ze slajdów. Słuchacze muszą być niemalże pewni, że mówca doskonale zna się na tym, o czym opowiada. Nie masz zbyt wielu oszczędności, a chcesz zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt? Może pożyczka pozabankowa pomoże Ci rozwiązać ten problem?

Nie przesadzaj z animacjami i dbaj o prawa autorskie

W przypadku prezentacji, więcej nie znaczy lepiej. Przygotowując prezentację nie zaleca się stosowa clipartów, które znaleźć można w bibliotece programu Power Point. Mimo, iż biblioteka jest pełna zabawnych obrazków, większość z nich nic nie wniesie do prezentacji, a goście mogą już je znać. To samo tyczy się zdjęć. By być nieco bardziej oryginalnym, warto wykorzystać swoje zdjęcia i materiały fotograficzne, a wykorzystując czyjeś prace, należy zawsze pamiętać o podaniu źródła ich pochodzenia i autorze.