• śr.. cze 19th, 2024

Gdzie umieścić nasz telewizor?

ByRedakcja

kwi 7, 2021

Centralnym punktem naszego salonu może być wygodna sofa oraz stolik na kawę, z pewnością naprzeciwko sofy często będziemy stawiali telewizor.

Warto zwrócić uwagę, iż obecnie telewizory mają dość dużą przekątną, będziemy zatem potrzebowali odpowiedniego miejsca aby go ustawić. Oczywiście dobrym pomysłem będzie stolik RTV, będzie on posiadał odpowiednią wysokość oraz szerokość, tak aby zmieścił się tam nasz telewizor. Dodatkowo powinniśmy brać także pod uwagę różnego rodzaju systemy audio, czasem koło telewizora będziemy chcieli także postawić wzmacniacz czy też odtwarzacz DVD.

Gdzie umieścić nasz telewizor?

Jaki stolik RTV będzie pasował do naszego salonu?

Oczywiście stoliki RTV mogą mieć wiele różnych konfiguracji, mogą posiadać szuflady czy też zamykane szafki, mogą także posiadać otwarte półki, na których możemy postawić wzmacniacz czy też nasz odtwarzacz. Jeżeli nie chcemy ustawiać go obok telewizora, pewnością będzie to dobry sposób na wykorzystanie miejsca w naszym salonie. Naturalnie stoliki tego rodzaju możemy dopasować kolorystycznie do innych mebli, lub też zakupić je razem z kompletem meblowym do naszego domu. Warto zwrócić uwagę na różne szczegóły, przykładowo jeżeli posiadamy większą kolekcję filmów na DVD, wówczas przyda nam się z obszerniejszy stolik RTV z szafką.

Jeżeli posiadamy konsolę do gier, także powinniśmy przewidzieć miejsce na jej umiejscowienie w stoliku RTV, z pewnością powinniśmy także zwrócić uwagę na dużą ilość kabli, jakie mogą przebiegać od telewizora do naszego zestawu audio, konsoli czy też odtwarzaczy. Obecnie możemy znaleźć wiele rozwiązań, które pozwalają elegancko zamaskować je przy ścianie. Dlatego też stolik RTV powinien posiadać z tyłu otwory, przez które będziemy mogli przełożyć wtyczki oraz kable zasilające do poszczególnych urządzeń. Możemy zdecydować się oczywiście na modele całkowicie zamknięte lub też posiadające półki częściowo otwarte, z pewnością warto wybrać model, który będzie najbardziej funkcjonalny w naszym przypadku, będzie mógł zmieścić wszystkie urządzenia, które wykorzystujemy na co dzień przy naszym telewizorze.

Dobrze dopasowany stolik RTV z pewnością pozwoli na zachowanie porządku, jeżeli chodzi o nasz sprzęt, płyty z filmami czy też muzyką. Wiele ciekawych modeli możemy znaleźć w sklepie internetowym https://zona-design.pl/meble/stoliki-tv/, warto zwrócić naszą uwagę na nowoczesne modele, które świetnie sprawdzą się w salonie, gdzie będziemy stawiali na prosty wygląd. Powinniśmy poszukiwać modeli, które będą pozwalały na optymalne wykorzystanie powierzchni.