• wt.. lut 27th, 2024

Jak czytać oferty pracy dla opiekunek w Niemczech?

ByRedakcja

paź 29, 2022

Niemal codziennie w Internecie pojawia się mnóstwo ofert pracy dla opiekunek w Niemczech. Ich liczba powoduje, że czasami trudno jest wybrać te naprawdę warte uwagi. Dziś sprawdzimy, jakie informacje powinny znaleźć się w ogłoszeniu. Chcesz się dowiedzieć, czy interesująca Cię propozycja jest wiarygodna i opłacalna? Przeczytaj poniższy tekst.

Praca w opiece a świadczenia

Czytając ogłoszenia o pracy w niemieckiej opiece, patrzymy najpierw na kwotę wynagrodzenia. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu każda opiekunka wyjeżdża po to, żeby zarobić pieniądze. Warto jednak spojrzeć również na inne elementy oferty i przekonać się, czy dana agencja oferuje swoim pracownikom dodatkowe korzyści. W ogłoszeniu zamieszczonym przez dobrą agencję znajdziesz zapewnienie o regularnie opłacanych składkach ZUS, bezpłatnym transporcie, zakwaterowaniu i wyżywieniu i wsparciu koordynatora. Dodatkowo dowiesz się z niego o możliwości rozwoju w branży. Wiele firm oferuje bowiem darmowe kursy językowe czy szkolenia z zakresu opieki nad osobami starszymi. Zdarza się też, że agencja proponuje bonusy pieniężne za pracę w konkretnych terminach.

Podczas poszukiwań dokładnie czytaj wszystkie interesujące Cię ogłoszenia. Uważaj na te, które nie mówią nic o tym, co firma ma do zaoferowania. W sieci nie brakuje bowiem oszustów. Może się okazać, że za wyjątkowo wysokim wynagrodzeniem stoi brak ubezpieczenia lub kiepskie warunki pracy i zakwaterowania.

Bezpieczna praca opiekunki w Niemczech

Najważniejszą kwestią jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Wyjeżdżasz na kilka tygodni do obcego kraju, więc dobrze być przygotowanym na różne ewentualności. Warto zatem jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy zweryfikować wybraną agencję. Jak to zrobić? Przede wszystkim sprawdź, czy ogłoszenie zawiera firmowy adres e-mail. Jeśli zauważysz, że jest on założony w bezpłatnej domenie, powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza. W opublikowanej ofercie musi się też znaleźć numer kontaktowy do firmy. Jeżeli nie możesz znaleźć tych informacji, kliknij w link do strony i poszukaj ich w zakładce „Kontakt”.

Uważnie przeczytaj treść oferty pracy w opiece w Niemczech. Zdarza się bowiem, że na pierwszy rzut oka podobne ogłoszenia oferują różne wysokości wynagrodzeń. Powodem jest różny zakres obowiązków na poszczególnych sztelach. Niemieccy pracodawcy mogą też mieć odmienne wymagania względem opiekunek. Jeśli na danym zleceniu konieczna jest bardzo dobra znajomość języka, a praca będzie polegała na opiece nad leżącą osobą, stawka z pewnością będzie wyższa.

Co zawiera dobra oferta pracy dla opiekunek w Niemczech?

Z pewnością nie raz zadawałaś sobie to pytanie. Zwróć więc uwagę, czy w ogłoszeniu znajduje się opis zakresu Twoich przyszłych obowiązków. Musisz wiedzieć, czy na danej szteli będzie od Ciebie wymagane mycie podopiecznego, gotowanie lub zakupy. Kolejnym punktem jest opis stanu zdrowia seniora i chorób przewlekłych, na które cierpi. W ofercie powinny być też wyszczególnione kwalifikacje opiekunki w Niemczech: znajomość języka, doświadczenie, kursy). Ostatni ważny aspekt to informacje o lokalizacji zlecenia.

Uważaj na ogłoszenia, które oferują tak dobre warunki, że jest to wręcz niemożliwe. Wyjazd za parę dni, niewymagane doświadczenie i ponad 2000 euro na rękę? Całość brzmi świetnie, ale powinna Cię zaniepokoić. Praca w niemieckiej opiece to zajęcie bardzo wymagające, a kandydaci muszą wykazać się cierpliwością, zaradnością i odpowiedzialnością. Dlatego nie warto wierzyć nieuczciwym pracodawcom obiecującym łatwą pracę za duże pieniądze. Jeśli więc w ofercie znajdziesz kwotę wyraźnie odstającą od standardów płac w opiece, poświęć więcej czasu na sprawdzenie pracodawcy.

Szukasz legalnej i dobrze płatnej pracy dla opiekunek w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty na stronie SenioPort: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka