• śr.. maj 31st, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Solidna rada, aby fotografowanie było przyjemniejsze

ByRedakcja

wrz 21, 2019

Fotografia jest w równym stopniu nauką i sztuką, a umiejętności i wizja odgrywają kluczową rolę w ostatecznych wynikach.

Niezależnie od tego, czy jesteś zadowolony z poziomu umiejętności fotograficznych amatora, czy też aspirujesz do bycia kolejnym Anselem Adamsem, te wskazówki poprowadzą Cię o krok dalej w zrozumieniu tego procesu.Użyj ręcznego balansu bieli, aby urozmaicić swoje zdjęcia. Można pozwolić aparatowi dobrać odpowiedni balans bieli do danego środowiska, ale czasami aparat się pomyli i zdjęcie będzie wyglądało na wyblakłe. Korzystanie z ręcznego balansu bieli umożliwia również wykonywanie artystycznych zdjęć, na przykład w odcieniach sepii.Jeśli masz trudności z trzymaniem aparatu prosto, kup statyw. Statyw pomoże utrzymać aparat na miejscu, dzięki czemu możesz skupić się na innych zmiennych, innych niż równowaga. Statywy świetnie sprawdzają się w dziczy lub na nierównym terenie.Jeśli robisz zdjęcie krajobrazowe, spróbuj uchwycić ruch w ujęciu. Niezależnie od tego, czy jest to wiatr wiejący w drzewa, czy fala uderzająca o brzeg, uchwycenie tego ruchu może dodać dodatkową warstwę głębi do zdjęcia. Jeśli zamierzasz uchwycić ruch, upewnij się, że masz prawidłowo ustawiony czas otwarcia migawki.Oświetlenie numer jeden, którego należy unikać w fotografii, to użycie wbudowanej lampy błyskowej aparatu. Korzystanie z ustawienia lampy błyskowej w aparacie faktycznie tworzy przerażające czerwone oczy i sprawia, że ​​​​obiektowie wydają się bezkształtnymi plamami cienia. Używaj tego ustawienia tylko w nagłych wypadkach, jeśli nie masz innego wyboru.Nie używaj lampy błyskowej w aparacie, chyba że znajdujesz się w ciemniejszym miejscu. Używanie lampy błyskowej na zewnątrz w miejscu, w którym jest już dużo światła, sprawi, że zdjęcie będzie zbyt jasne. Niektóre aparaty mają automatyczne ustawienie lampy błyskowej, dzięki czemu aparat wie, kiedy lampa błyskowa jest potrzebna.Nie pozwól, aby Twoja wiedza kształtowała Twoje zdjęcia. Solidna rada, aby fotografowanie było przyjemniejsze

Powinieneś oprzeć swój obraz wokół swojego pomysłu i twórczego odczucia, a także wykorzystać wiedzę, a sprzęt pomoże ci urzeczywistnić ten pomysł.

Możesz eksperymentować z technikami, gdy po raz pierwszy się ich nauczysz, ale najlepsze zdjęcia zrobisz, gdy pozwolisz swoim pomysłom przejąć kontrolę.Rozmyj tło podczas robienia zdjęć ludzi. Gdy tło jest w pełni zogniskowane, widz będzie miał problem z określeniem, na czym ma być skupiony obraz. Możesz to zrobić, umieszczając tło dalej od tematu.Dobrą wskazówką fotograficzną jest zawsze ufać swojemu instynktowi. Jeśli nagle zapragniesz coś zrobić, zrób to! Nie pozwól, aby wątpliwości stanęły ci na drodze. Możesz spojrzeć wstecz na swoją pracę i stwierdzić, że spontaniczne ujęcie, które zrobiłeś, reprezentuje Ciebie.Zbliż się do obiektu tak blisko, jak to możliwe. To bardzo denerwujące, gdy uważasz, że masz idealne ujęcie, ale okazuje się, że nie widzisz zbyt dobrze obiektu. Gdy podejdziesz na tyle bliżej, aby zrobić świetne ujęcie, z frustracją uratujesz zarówno siebie, jak i tych, którym udostępniasz zdjęcia, ponieważ obiekty na zdjęciach są bardziej żywe i wyraźne.Wybranie ustawienia niskiej jakości umożliwia przechowywanie większej liczby zdjęć w aparacie. Jednak ucierpi na tym jakość twoich zdjęć. Te niższe ustawienia należy włączać tylko wtedy, gdy rejestrowane obrazy są przeznaczone do wyświetlania na ekranie komputera. Jakość ucierpi na każdym innym nośniku wyświetlania.Uzbrojony w te wskazówki, możesz teraz zagłębić się w robienie wspaniałych zdjęć i dowiedzieć się coraz więcej o korzystaniu z aparatu i metodach robienia zdjęć, o których marzysz. Będziesz musiał ćwiczyć te techniki i zmieniać je, aby wyrazić swoją własną wizję.