• czw.. lut 2nd, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Jak obniżyć wysokość comiesięcznych zobowiązań finansowych?

ByRedakcja

sie 23, 2022

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, który pozwala na spłatę różnych kredytów oraz pożyczek, w tym przypadku bank spłaca w naszym imieniu nasze zobowiązania.

Firmy korzystają z kredytów konsolidacyjnych z różnych powodów, może być to chęć obniżenia raty, wyznaczenie jednego dnia spłaty, dzięki temu będziemy wykonywali co miesiąc jeden przelew zamiast wielu spłat kredytów różnego rodzaju, w różnych bankach czy też prywatnych instytucjach finansowych. Przy okazji kredytu konsolidacyjnego możemy także uzyskać dodatkową gotówkę, która może zostać przeznaczona na dowolny cel.

Jak obniżyć wysokość comiesięcznych zobowiązań finansowych?

Korzystny kredyt konsolidacyjny dla firm

Firmy, które borykają się z problemami finansowymi, chętnie korzystają z kredytów konsolidacyjnych. Wiele firm posiada różnego rodzaju kredyty, pożyczki, może być to przykładowo leasing maszyn, urządzeń czy też samochodu. Możemy w ten sposób poprawić naszą płynność finansową, pozwoli to także na uporządkowanie wszystkich zobowiązań. Jeżeli nie wiemy, jakie dokumenty należy złożyć, jak wybrać najbardziej korzystną ofertę, możemy skorzystać z usług doradców finansowych, którzy wiedzą, w jaki sposób należy przeanalizować ofertę banku czy też prywatnej instytucji finansowej. Dzięki temu można wybrać najbardziej korzystny produkt, co będzie ważne zwłaszcza przy dużych kwotach.

Firmy, które ubiegają się kredyt konsolidacyjny, powinny przygotować odpowiednie dokumenty, może być to informacja z Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od niezaleganiu z bieżącymi płatnościami. Dodatkowo wymagane będą dokumenty świadczące o statusie firmy, może być do wpis do KRS, w zależności od statusu spółki, działalności jednoosobowej mogą być to inne dokumenty, które będzie posiadał przedsiębiorca. Kredyty konsolidacyjne dla firm udzielane są zarówno dużym spółkom, jak również małym firmom jednoosobowym. W przypadku kredytu konsolidacyjnego będziemy określali ilość rat, długość spłaty, co będzie miało bezpośredni wpływ na wysokość raty. Należy przeanalizować wszystkie koszty, oprocentowanie jak również dodatkowe opłaty związane z przyznaniem kredytu czy ubezpieczeniem.

Jeżeli ubiegamy się o kredyt konsolidacyjny dla firm, warto pamiętać o możliwości złożenia podania w kilku bankach, dzięki temu uzyskamy ostateczne informacje na temat kwoty, jaką będziemy spłacać. Dzięki temu wybierzemy najlepszy bank. Podczas ubiegania się o kredyt firma przedstawia dokumenty, które świadczą o sytuacji finansowej, bank na tej podstawie może ocenić możliwości spłaty. Warto zwrócić uwagę, iż w niektórych przypadkach bank może odmówić kredytu nowym firmom, które działają przykładowo mniej niż sześć miesięcy. W tym przypadku bank może mieć trudności z ustaleniem możliwości firmy, ze względu na brak niektórych dokumentów finansowych.