• pon.. lip 15th, 2024

Wykorzystanie powierzchni magazynowych w logistyce

ByRedakcja

maj 16, 2022

Wykorzystanie magazynów w różnych częściach kraju pozwala wielu firmom na sprawne dostarczenie towaru do oddziału.

Można wykorzystać duże centrum logistyczne, wynająć powierzchnię magazynową, przykładowo w Polsce Centralnej, a następnie kierować towar do poszczególnych województw. Innym rozwiązaniem będzie możliwość wynajęcia powierzchni magazynowych w kilku częściach kraju, w zależności od potrzeb, firmy mogą skorzystać z magazynów do wynajęcia o różnych parametrach, może być to związane przykładowo z wysokością, możliwością ustawienia wielu palet na półkach.

Wykorzystanie powierzchni magazynowych w logistyce

Co może zaoferować centrum logistyczne?

Ceny wynajęcia powierzchni magazynowej mogą różnić się w zależności od lokalizacji, wyposażenia czy też indywidualnych wymagań. Firmy zajmujące się wynajmem mogą podzielić powierzchnię na moduły, dzięki czemu łatwiej możemy zarządzać przechowywaniem. Standardem są obecnie półki do przechowywania towaru na paletach, wózki widłowe, rampy do załadunku na samochody ciężarowe. Są to obiekty ubezpieczone, monitorowane. Dodatkowo w wielu centrach logistycznych możemy wynająć także powierzchnię biurową, która pozwoli nam na obsługę towaru w danym obiekcie. Są to biura wyposażone w infrastrukturę teleinformatyczną, posiadają zaplecze socjalne. Jest to bardzo dobry pomysł, jeżeli prowadzimy sklep internetowy i poszukujemy dużej przestrzeni.

Centrum logistyczne zlokalizowane przy autostradzie może ułatwić i przyspieszyć transport, który możemy realizować za pomocą własnych pojazdów lub firm kurierskich. Często centra logistyczne budowane są także przy dużych węzłach kolejowych, lotniskach, portach, co ułatwia odbiór towarów importowanych z zagranicy. Każda firma chce jak najszybciej przesyłać towary pomiędzy poszczególnymi punktami, dlatego można wykorzystać powierzchnie magazynowe w centrach znajdujących się przy dużych miastach, możemy korzystać z wielu punktów, aby usprawnić i przyspieszyć logistykę.

Najczęściej centrum logistyczne oferuje powierzchnie magazynowe z okresem wynajmu od trzech do pięciu lat, może zaoferować nam wiele udogodnień, mogą być to także chłodnie, powierzchnie do przechowywania towarów w workach czy też innych opakowaniach.