• wt.. lut 27th, 2024

Przykładowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej

ByRedakcja

kwi 18, 2022

Stomatologia to bardzo kompleksowa dziedzina medycyny.

Można więc zauważyć, że lekarze stomatolodzy mogą pochwalić się zróżnicowanymi kwalifikacjami i specjalizacjami uprawniającymi do wykonywania wielu czynności. Całkiem sporą grupę docenianych lekarzy stanowią chirurdzy stomatologiczni. Poza standardowymi czynnościami związanymi z leczeniem i profilaktyką zębów, tacy fachowcy wykonują wiele trudniejszych i bardziej kompleksowych zadań z dbałością o wysoki stopień precyzji. Warto uzyskać więcej informacji na temat usług, które są oferowane przez profesjonalnych chirurgów-stomatologów.

Przykładowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej

Zabiegi związane z chirurgią dentystyczną – podstawowe informacje

Jedną z podstawowych czynności związanych z szeroko pojętą chirurgią stomatologiczną jest oczywiście ekstrakcja zębów, które są trudne do usunięcia przy zastosowaniu standardowych sposobów. Takie usługi bardzo często obejmują usuwanie ósemek, ale mogą również wiązać się z ekstrakcją innych zębów. W zależności od stopnia skomplikowania problemu stosowane są standardowe narzędzia dentystyczne, ale czasami konieczne jest nacinanie i późniejsze szycie dziąseł. Oczywiście działania te są realizowane z wykorzystaniem znieczulenia.

Następną bardzo istotną usługą oferowaną przez szerokie grono lekarzy specjalizujących się w chirurgii stomatologicznej, jest odbudowa uzębienia poprzez wykorzystywanie implantów. Duży rozwój chirurgii stomatologicznej oraz implantologii oznacza, że obecnie implanty i inne skuteczne metody odbudowy uśmiechu można stosować w praktycznie każdej sytuacji. Pobieranie próbek zębów pacjentów pozwala z kolei na tworzenie zamienników zębów, które są wykonane z materiałów o wysokiej zgodności biologicznej. Oznacza to brak dyskomfortu i niechcianych skutków ubocznych.

Specjaliści promujący się hasłem chirurgia stomatologiczna poznań potrafią również przeprowadzić proces resekcji wierzchołka korzenia. Polega ona na usunięciu kawałka korzenia z niewypełnioną i nieoczyszczoną częścią kanału. Zwykle przed tym zabiegiem przeprowadzane jest leczenie kanałowe. Te oraz pozostałe działania są wykonywane przez chirurgów z dbałością o przestrzeganie norm jakości oraz higieny.