• wt.. mar 21st, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Certyfikat kompetencji zawodowych dla firm spedycyjnych

ByRedakcja

gru 6, 2021

Firmy które prowadzą transport krajowy oraz międzynarodowy powinny spełniać pewne wymagania stawiane przez ustawodawcę.

W tym przypadku należy posiadać certyfikat kompetencji zawodowych który potwierdza wiedzę na temat transportu krajowego oraz międzynarodowego. W przypadku firm tego rodzaju certyfikat powinna posiadać przynajmniej jedna osoba, przy czym nie musi być to właściciel, może być to jedna z osób zatrudnionych w firmie. Aby otrzymać tego rodzaju certyfikat należy wykazać się znajomością przepisów prawa dotyczących transportu. Podczas egzaminu należy wykazać się wiedzą z zakresu prawa pracy, jak wiadomo kierowcy powinni oni przestrzegać norm godzinowych, dodatkowo dostosowywać się do prawa pracy w innych krajach podczas realizowania transportu międzynarodowego.

Certyfikat kompetencji zawodowych dla firm spedycyjnych

Jak przygotować się do uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych

Obecnie możemy skorzystać z wielu kursów na certyfikat kompetencji zawodowych, kurs będziemy przewidywał zajęcia dotyczące prawa pracy, prawa podatkowego, cywilnego oraz handlowego. Oczywiście należy pamiętać aby przygotować się odpowiednio z zagadnień związanych z bezpieczeństwem w transporcie drogowym. Dodatkowo należy zwrócić uwagę iż niektóre transport niebezpieczne będą wymagały odpowiednich oznaczeń, zabezpieczeń, w związku z tym należy dobrze zaznajomić się ze wszystkimi przepisami.

Egzamin pisemny składa się z 64 pytań testowych oraz zadań które mają na celu sprawdzenie naszej wiedzy praktycznej. Czas trwania dwóch części wynosi łącznie 240 minut, dodatkowo przewidziana jest 15-minutowa przerwa pomiędzy testami. Należy otrzymać co najmniej 50% punktów z każdej części egzaminu, wówczas możemy otrzymać certyfikat kompetencji zawodowej. Koszt uzyskania certyfikatu do 800 zł, przy czym opłata za egzamin wynosi 500 zł natomiast opłata za wydanie certyfikatu to 300 zł.

Obecnie wiele firm prowadzi szkolenia, ułatwia zdobycie certyfikatu kompetencji zawodowych, dzięki czemu będziemy mogli prowadzić firmę przewozową. Jeżeli poszukujemy więcej informacji na ten temat warto wejść na stronę dlatransportu.com ckz możemy pozyskać, także poprzez zatrudnienie osoby która będzie posiadała certyfikat w naszej firmie. Dzięki czemu będziemy mogli dopełnić formalności związanych z prowadzeniem działalności w zakresie transportu drogowego.