• wt.. lut 27th, 2024

Nie wszystkie folie ochronne są sobie równe

ByRedakcja

sie 13, 2021

Jeśli chcemy w najbardziej skuteczny sposób zabezpieczyć lakier naszego samochodu, możemy zdecydować się na oklejenie pojazdu folią ochronną i dodatkowo nałożyć powłokę ceramiczną.

Nie musimy nakładać folii na cały pojazd, ale warto zabezpieczyć w ten sposób przynajmniej przód auta. Gdy najbardziej podatne na uszkodzenia obszary zostaną zabezpieczone folią chroniącą lakier, cały samochód zostanie dodatkowo pokryty powłoką ceramiczną.

Nie wszystkie folie ochronne są sobie równe

Warto zdecydować się na oklejanie samochodu folią ochronną

Powłoka przylega zarówno do lakieru fabrycznego pojazdu, jak i do już nałożonej warstwy folii. Po nałożeniu na wierzch folii, powłoka zapewni dodatkową warstwę ochrony przed chemicznym wytrawianiem i plamami. Pomoże to również w utrzymaniu folii w czystości, co wydłuży jej trwałość, zapobiega także utlenianiu i chemicznym śladom lub plamom pozostałym po myciu lub opadach. Ponadto hydrofobowa powierzchnia utrudni przywieranie zanieczyszczeń do pojazdu, utrzymując lakier w czystości i ułatwiając mycie samochodu. Gładka powierzchnia powłoki ceramicznej oraz folii poprawią również połysk lakieru fabrycznego twojego pojazdu. Razem te dwa produkty pozwolą na najlepszą i długotrwałą ochronę lakieru twojego samochodu i poprawią jego wygląd.

Jeśli twoim celem jest ochrona i konserwacja lakieru samochodu, aby wyglądał jak najlepiej każdego dnia, połączenie folii ochronnej do lakieru i powłoki ceramicznej może być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Najlepsze folie ochronne do lakieru samochodowego składają się z czterech warstw materiału, z których każda stanowi blokadę dla szkodliwych zanieczyszczeń lub chemikaliów. Folia zapewnia również doskonałą odporność na plamy i ogranicza uszkodzenia lakieru spowodowane odpryskami kamyków i żwiru drogowego.

Większość najlepszych marek środków do ochrony lakieru samochodowego ma właściwości samo naprawcze. Oznacza to, że drobne rysy mogą być naprawione po prostu przez bezpośrednie zastosowanie ciepła. Z pewnością oklejanie samochodu Wrocław jest opłacalnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam, aby pojazd przez długi czas wyglądał jak nowy.