• śr.. maj 31st, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Najlepsze techniki zwalczania objawów bezdechu sennego

ByRedakcja

cze 25, 2019

Skutki bezdechu sennego mogą wahać się od niewielkiego dyskomfortu i niedogodności do zagrażających życiu powikłań.

Każdy, kto ma do czynienia z tym stanem, powinien zrobić wszystko, co konieczne, aby uzyskać kompleksowe zrozumienie jego przyczyn i możliwych metod leczenia. Uważnie zapoznaj się z poniższym artykułem, a będziesz przygotowany do znalezienia leczenia, które działa dla Ciebie lub Twoich bliskich.Zakup urządzenia CPAP jest prawdopodobnie najlepszą opcją w przypadku bezdechu sennego. Te maszyny utrzymają otwarte drogi oddechowe i pomogą oddychać. Powinieneś porozmawiać z lekarzem o maszynach CPAP i dowiedzieć się, który model byłby najbardziej dostosowany. Ta maszyna powinna działać, jeśli używasz jej prawidłowo.Ważne jest, aby korzystać z urządzenia CPAP, jeśli zaleci to lekarz. Powinieneś używać go przez całą noc, ale jeśli nie możesz, postaraj się uzyskać co najmniej 4 godziny z maszyną. Niestety przyzwyczajenie się do tego urządzenia podczas snu może być dla niektórych trudne. Niemniej jednak nie będzie skuteczny, chyba że nosisz go przez co najmniej 4 godziny w nocy. Używanie go przez minimum cztery godziny dziennie pozwoli ci powoli przejść do pełnego użytkowania.Postaraj się utrzymać regularny harmonogram snu. Kiedy twoje ciało wejdzie w zwyczajowy cykl snu, poczujesz się lepiej, a także będziesz bardziej zrelaksowany. Kilka badań wykazało, że epizody bezdechu zmniejszają się, gdy osoba nie jest pozbawiona snu lub zestresowana.Jeśli nie wiesz, czy Twoje chrapanie pochodzi z bezdechu sennego, czy po prostu z chrapania, spróbuj skorzystać z dziennika snu. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

W tym pamiętniku będziesz musiał zapisać, ile czasu spędzasz w łóżku, ile razy budzisz się każdej nocy i jak bardzo czujesz się zmęczony, kiedy wstajesz rano.Spróbuj schudnąć.

Bezdech senny nasila się, a czasami jest nawet spowodowany otyłością. Spróbuj schudnąć na tyle, aby zmienić swój BMI z otyłości na nadwagę lub nawet zdrowy. Ludzie, którzy stracili na wadze, poprawili objawy bezdechu sennego, a niektórzy nawet całkowicie wyleczyli swój bezdech senny.Najważniejszym aspektem radzenia sobie z bezdechem sennym jest dokładne zrozumienie, czym on jest. W przeciwieństwie do zwykłego chrapania, ma miejsce, gdy śpiący przestaje oddychać na krótki czas podczas snu. Jeśli twój partner snu mówi ci, że czasami przestajesz oddychać, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz bezdech.Jeśli masz bezdech senny i używasz urządzenia CPAP do spania w nocy, rozważ zakup baterii morskiej jako zapasowego źródła zasilania. Kiedy masz bezdech senny, ważne jest, aby używać CPAP za każdym razem, gdy śpisz. Jeśli z jakiegoś powodu zgaśnie Ci prąd, nadal będziesz mógł korzystać z CPAP w nocy, korzystając z podłączenia baterii.Rzuć palenie. Rzucenie palenia jest nie tylko ogólnie dobrym pomysłem dla zdrowia, ale także pomoże w bezdechu sennym. Palenie wpływa na płuca i układ oddechowy, powodując obrzęk dróg oddechowych i zaostrzenie bezdechu sennego. Rezygnując, pozwalasz, aby Twoje drogi oddechowe wróciły do ​​normy, a jako dodatkowy bonus zaoszczędzisz także mnóstwo pieniędzy!Ze względu na potencjalnie bardzo poważny wpływ na życie pacjentów, bezdech senny jest dla wielu tematem bardzo niepokojącym. Osoby skonfrontowane z tym stanem mądrze są dokładnie zbadać temat przed wyborem strategii leczenia. Zwracając szczególną uwagę na informacje zawarte powyżej, masz możliwość znalezienia metod, które najlepiej złagodzą objawy nękające Ciebie lub kogoś, kogo kochasz.