• pon.. lip 15th, 2024

Ciekawe atrakcje turystyczne w Kazimierzu Dolnym

ByRedakcja

lip 8, 2022

Kazimierz Dolny do miasteczko położone nad Wisłą w województwie lubelskim, które posiada bogatą historię, znajdziemy tu Stary Rynek, wiele miejsc, które warto odwiedzić w czasie pobytu.

Jest to miejsce, które chętnie wybierają turyści z całej Polski. Kazimierz Dolny to miejsce, gdzie warto przyjechać z całą rodziną, odbyć w rejs statkiem, przespacerować się nadwiślańskim bulwarem.

Ciekawe atrakcje turystyczne w Kazimierzu Dolnym

Domek do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny posiada bardzo bogatą historię, możemy zwiedzać ruiny zamku, który powstawał już w XIII i XIV wieku. Nieopodal znajduje się baszta, która kiedyś była punktem odniesienia dla statków handlowych, które przybywały do Kazimierza. Nad Wisłą znajdują się spichlerze wybudowane w XVII wieku, które świadczą o tym, że był to ważny punkt handlowy. Pozostałością po złotym okresie Kazimierza Dolnego są także wspaniałe kamienice na Rynku Głównym, jak również przy ulicy Senatorskiej.

W Kazimierzu znajdziemy wiele hoteli, dużo pensjonatów prywatnych, w których możemy się zatrzymać. Znajduje się tu także ośrodek wypoczynkowy Moje Miejsce Kazimierz, które oferuje gościom domki dwulokalowe, dostępne są parkingi, domy posiadają duże tarasy. Jest to miejsce, gdzie warto przyjechać wraz z całą rodziną, dzieci mogą korzystać z placu zabaw, przygotowane są także różnego rodzaju animacje dla najmłodszych. Znajduje się tu również boisko do piłki nożnej, koszykówki, tenisa oraz siatkówki plażowej. Możemy skorzystać także z basenu, wieczorem możemy spędzić czas przy ognisku. Jest to bardzo dobre miejsce, w którym możemy zatrzymać, gdy chcemy zwiedzać Kazimierz Dolny oraz okolice, warto udać się promem do Janowca gdzie również zobaczymy zamek. Sam Kazimierz Dolny oferuje bardzo wiele atrakcji, takich jak przykładowo wąwozy lessowe, gdzie warto udać się na pieszą wędrówkę.

Zatem jeżeli wybieramy się do Kazimierza Dolnego, warto wybrać domek do wynajęcia kazimierz dolny jako miejscowość turystyczna zapewnia gościom wiele ciekawych rozrywek, możemy przykładowo wybrać się do parku linowego, który z pewnością spodoba się najmłodszym. W Kazimierzu Dolnym i okolicach zimą również znajdziemy wiele ciekawych atrakcji, jest tu otwarta stacja narciarska, która posiada cztery trasy o zróżnicowanej trudności.

Podobne publikacje