• pon.. lip 15th, 2024

Jakie zalety ma podłoga z paneli winylowych LVT?

ByRedakcja

sty 10, 2022

Panele LVT, z angielskiego Luxury Vinyl Tiles, to drukowany winylowy materiał podłogowy, który łączy stylowy i realistyczny wygląd z wysoką wydajnością, dużą trwałością, łatwą instalacją i niskimi potrzebami konserwacyjnymi.

Luksusowe płytki winylowe to wszechstronny wybór podłóg, zwykle wykonanych z wielu warstw winylu PVC, dzięki czemu idealnie nadają się one do takich pomieszczeń, jak łazienki, kuchnie i inne zastosowania komercyjne.

Jakie zalety ma podłoga z paneli winylowych LVT?

Firma Moduleo oferuje wysokiej jakości podłogi z winylu

Jedną z zalet podłóg winylowych jest to, że są one dostępne w realistycznych formatach desek, jodełek i płytek w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów, które odpowiadają gustom konsumentów i najnowszym trendom. Podłoga LVT ma tę zaletę, że jest w stanie połączyć wysoką wydajność z projektami, które odzwierciedlają wygląd naturalnego kamienia, drewna i wzorzystych płytek. Luksusowe płytki winylowe posiadają specjalną technologię wytłaczania, która może realistycznie odwzorować wygląd prawdziwego drewna, ponieważ tekstura powierzchni jest nadrukowana z wizualnym wzorem słojów drewna.

Zaletą podłóg z płytek winylowych LVT jest o wiele szybszy i łatwiejszy montaż w porównaniu z naturalnym kamieniem i drewnem. Zazwyczaj znajdziemy dwa rodzaje produktów podłogowych LVT, które są instalowane różnymi metodami. Płytka może być przyklejana do podłoża, lub posiadać system zatrzaskowy, gdzie podłoga jest układana i blokowana. Wybór metod instalacji pozwala na elastyczność w zastosowaniach domowych i komercyjnych. Oba systemy są łatwe w montażu bez użycia narzędzi elektrycznych, a podłogę można łatwo przyciąć na wymiar za pomocą noża. To również sprawia, że jest to prosty i bezpieczny dla środowiska produkt do instalacji, bez martwienia się kurzem, pyłem i zanieczyszczeniami.

Istnieje wiele innych zalet podłóg z płytek winylowych LVT moduleo, a mianowicie ich wodoodporność oraz fakt, że jest cieplejsza i bardziej miękka niż zwykłe płytki i laminaty. Kolejną zaletą podłóg LVT jest to, że są one w formie desek lub płytek, dostarczane w poręcznych paczkach, które są lekkie i łatwe w obsłudze i transporcie oraz przechowywaniu.