• śr.. maj 31st, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Inwestowanie w solidny sprzęt na magazynie – zwróć uwagę na kółka!

ByRedakcja

lis 26, 2021

Prowadzenie magazynu w zakładzie przemysłowym, firmie spożywczej czy też handlowej oraz innych typów magazynów to bardzo odpowiedzialna praca, w której należy zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów.

Niezwykle istotną rolę odgrywają różnego rodzaju wózki, regały przenośne, szafy mobilne oraz wiele innych elementów, przy pomocy których możliwy jest transport towarów różnego typu. Prowadząc magazyn istotną kwestią jest inwestowanie w solidne wyposażenie, które jest odporne na uszkodzenia oraz charakteryzuje się długim okresem żywotności.

Praktyczne i trwałe kółka magazynowe

Okazuje się, że bardzo ważną rolę odgrywają dość małe i często niedoceniane przedmioty, jakimi bez wątpienia są kółka montowane do wózków, szaf i innych elementów przenośnych. Są one dostępne w wielu wersjach, które można dopasować do konkretnych zastosowań. Wózki, meble, regały przenośne i inne konstrukcje tego rodzaju mogą być wyposażone w kółka stałe lub obrotowe. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie manewrowanie wspomnianymi elementami. Solidne kółka różnią się od siebie również pod kątem materiałów wykorzystanych do ich produkcji.

Solidne kółka odporne na większe ciężary

Do zastosowań wewnętrznych idealnie nadają się kółka metalowe pokryte gumą. Dzięki takiej konstrukcji ich toczenie się nie powoduje uciążliwego hałasu. Na rynku można znaleźć kółka ze specjalnego rodzaju gumy, który nie pozostawia po sobie śladów na podłodze. W przypadku zastosowań zewnętrznych warto zainwestować w solidne kółka wykonane w całości z metalu. Są one w stanie utrzymać masę wózków, szafek i innych konstrukcji oraz są odporne na uszkodzenia wynikające z toczenia ich po asfalcie, chodnikach czy też różnych nierównościach.

Szeroki wybór porządnych kółek magazynowych jest dostępny w wielu sklepach, takich jak na przykład ZABI. Firmy takie mogą się pochwalić dużym asortymentem produktów, które są dopasowane do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych. Oprócz tego w takich punktach sprzedaży można znaleźć kółka o różnych rozmiarach. Są one dopasowane do wózków i innych konstrukcji o zróżnicowanej wielkości.