• czw.. lut 2nd, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Suplementacja diety w trakcie treningów jest niezbędna

ByRedakcja

wrz 29, 2021

Obecnie coraz więcej osób intensywnie trenujących lub podnoszących ciężary zażywa również suplementy na zwiększenie masy mięśniowej.

Oprócz treningów i diety wysokobiałkowej jest to dobry sposób na rozbudowę mięśni i redukcję tkanki tłuszczowej. Suplementy na zwiększenie masy powinny zawierać nie tylko białko i kreatynę, ale również aminokwasy, witaminy i niezbędne mikroelementy budujące tkankę mięśniową.

Suplementacja diety w trakcie treningów jest niezbędna

Wybierz najlepsze suplementy na masę ektomorfik

Tlenek azotu (NO) to cząsteczka występująca w całym ciele, która bierze udział w wielu procesach. Kulturyści są najbardziej zainteresowani zdolnością tlenku azotu do rozszerzania naczyń krwionośnych, co pozwala na większy przepływ krwi do mięśni w celu lepszego dostarczania tlenu, składników odżywczych, hormonów anabolicznych i wody. Daje to więcej energii podczas treningu, zwiększoną siłę i masę mięśniową oraz lepszą regenerację i wzrost mięśni po treningu. Suplementy na masę mięśniową nie dostarczają go bezpośrednio, ale raczej dostarczają go w postaci aminokwasu argininy, która jest łatwo przekształcana w tlenek azotu w organizmie.

Jeśli intensywnie trenujemy, powinniśmy rozważyć suplementację diety za pomocą cynku, magnezu i witaminy B6. Są to ważne składniki suplementów dla osób budujących masę mięśniową, ponieważ ciężko trenujący sportowcy, tacy jak kulturyści, często mają niedobór tych krytycznych minerałów, które są ważne dla utrzymania poziomu hormonów odpowiedzialnych za budowanie mięśni i wspomagania zdrowego snu niezbędnego do regeneracji organizmu.

Oprócz tego, że jest popularnym suplementem odchudzającym, L-karnityna jest również znana z tego, że zwiększa wzrost mięśni poprzez szereg mechanizmów, z których wszystkie są poparte badaniami klinicznymi. Po pierwsze, L-karnityna może zwiększyć przepływ krwi do mięśni, co oznacza, że zapewnia podobne korzyści jak arginina. Możesz wypróbować suplementy na masę ektomorfik, jeśli chcesz szybko zwiększyć mięśnie. L-karnityna zwiększa również poziom testosteronu po treningu oraz ilość receptorów T wewnątrz komórek mięśniowych, co pozwala większej ilości testosteronu na stymulację wzrostu tkanki mięśniowej.