• pon.. lip 15th, 2024

Wskazówki i porady dotyczące uzyskiwania witamin

ByRedakcja

kwi 23, 2019

Ile tak naprawdę wiesz o witaminach i minerałach? Czy wiesz, których potrzebujesz do dobrego zdrowia, a które są mniej ważne? Czy potrafisz zidentyfikować marki, które zapewniają najwyższą jakość? Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie tych suplementów, czytaj dalej, aby uzyskać przydatne porady.Przyjmowanie witaminy E przynosi wiele korzyści, ale kobiety również jej potrzebują.

Witamina E ma właściwości przeciwstarzeniowe i pomaga zwalczać uszkodzenia komórek związane ze starzeniem się. Witamina E może również zapobiegać zaćmie i chorobom serca. Migdały, orzechy laskowe, szpinak i nasiona słonecznika są bogate w witaminę E.Przyjmowanie odpowiednich witamin i minerałów jest kluczem do zdrowego stylu życia. Towary w puszkach i pakowane na półkach sklepów spożywczych tracą składniki odżywcze podczas przetwarzania. Codzienne przyjmowanie dobrego suplementu witaminowo-mineralnego może pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia.Upewnij się, że masz wystarczającą ilość niektórych witamin i minerałów w swojej diecie. W przypadku multiwitamin należy starać się uzyskać 100% wymienionej zalecanej dziennej dawki. Przyjmując maksymalną ilość, możesz upewnić się, że masz wystarczającą ilość niezbędnych witamin i minerałów w swojej diecie, aby utrzymać dobry stan zdrowia.Jeśli zauważysz, że po zażyciu niektórych witamin i minerałów czujesz się nieswojo, dobrze byłoby zostawić je w spokoju. Wiele osób uważa, że ​​witaminy nie mają skutków ubocznych, ale to nie jest prawda. Zamiast zajmować się złymi skutkami, powinieneś poszukać innego sposobu na uzyskanie tego, czego potrzebujesz.Jeśli przyjmujesz więcej niż 500 mg wapnia dziennie, podziel go na dwie dawki. Jedna duża dawka może przytłoczyć twoje ciało, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie wchłaniasz tak dużo, jak powinieneś. Podział na śniadanie i kolację zapewnia, że ​​z każdej dawki uzyskasz jak najwięcej.Po zakupach pamiętaj o przechowywaniu świeżych owoców i warzyw w lodówce. Utrzymywanie produktów w niskiej temperaturze pomaga zachować ważne witaminy, minerały i enzymy. Kupuj często świeże produkty i spożywaj je codziennie, aby uzyskać jak najwięcej z tych produktów. Im więcej składników odżywczych otrzymujesz z pożywienia, tym mniej potrzebujesz z suplementów.Jedząc warzywa, gotuj je na parze lub jedz na surowo. Inne metody gotowania mogą pozbyć się niektórych witamin. Wskazówki i porady dotyczące uzyskiwania witamin

Jeśli chcesz, aby twoje warzywa były ugotowane, gotowanie na parze zapewni, że osiągną pożądaną konsystencję bez utraty wartości odżywczych.

Składniki odżywcze są również konserwowane w warzywach mrożonych, ale tylko wtedy, gdy nie gotuje się ich zbyt długo.Przygotowując posiłki, unikaj przepisów, które wymagają sody oczyszczonej i obejmują świeże produkty. Soda oczyszczona niszczy niezbędne witaminy i minerały znajdujące się w warzywach, takie jak witaminy z grupy B i witamina D. Gotowanie warzyw z sodą oczyszczoną zmniejsza ich skuteczność w odżywianiu organizmu, więc unikaj potraw, które tego wymagają.Zastanów się, czy podczas zdrowego odżywiania musisz przyjmować tiaminę lub witaminę B1. Możesz mieć niedobór tiaminy, jeśli odczuwasz zmęczenie, osłabienie, psychozę lub uszkodzenie nerwów. Można go znaleźć w szparagach, produktach pełnoziarnistych, wieprzowinie, pomarańczach i szpinaku. Jednakże, ponieważ jest rozpuszczalny w wodzie, może zostać utracony podczas gotowania z powodu utraty wody. Jeśli to dla ciebie problem, istnieją suplementy tiaminy.Czy zdajesz sobie sprawę, że prawie 80 procent amerykańskiej populacji ma niedobór magnezu? Istnieją teorie, że może to być odpowiedzialne za bezsenność, a także inne stany. Przedwczesne starzenie się, cukrzyca, alkoholizm i niektóre inne schorzenia mogą wynikać z niedoboru magnezu. Spożywanie całej żywności i przyjmowanie suplementu magnezu pomoże rozwiązać ten problem.Jak widać, znalezienie odpowiednich witamin i minerałów dla dobrego zdrowia nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście odpowiednia rada może znacznie uprościć to zadanie. Następnym razem, gdy będziesz kupować suplementy, pamiętaj o tych wskazówkach. Pomogą Ci znaleźć to, czego potrzebujesz.