• czw.. kwi 18th, 2024

Jak uzyskać kredyt na wymarzone mieszkanie

ByRedakcja

cze 24, 2021

Wiele osób które chcą uzyskać kredyt hipoteczny może mieć problem z interpretacją wszystkich zapisów umowy, prawidłowym wyliczeniem całkowitych kosztów kredytu.

Warto zwrócić uwagę iż często umowy są dość skomplikowane, należy dokładnie je przestudiować, zapoznać się ze wszystkimi warunkami aby dowiedzieć się jaka będzie realna rata kredytu, w zależności od ilości rat, oraz okresu spłaty. Oczywiście obecnie możemy skorzystać z pomocy eksperta, doradcy kredytowego który będzie mógł pomóc nam w załatwieniu wszystkich formalności.

Jak uzyskać kredyt na wymarzone mieszkanie

Kredyt hipoteczny z doradcą kredytowym

Oczywiście doradca kredytowy to osoba niezależna, nie jest on pracownikiem placówki bankowej, dlatego też obiektywnie będzie mógł wybrać dla nas najbardziej korzystną ofertę. Może pobierać on prowizję, czasem także otrzyma prowizję od samego banku, jednak z pewnością dołoży wszystkich starań aby rata kredytu, całkowity jego koszt była jak najmniejsza. Oczywiście pomoże nam na każdym etapie staranie się o kredyt hipoteczny, poczynając od wyceny nieruchomości, poprzez skompletowanie dokumentacji dotyczącej mieszkania, domu czy też działki.

Warto zwrócić uwagę iż różne banki będą wymagały od nas różnych dokumentów, chociaż zasadniczo należy przedstawić dokumenty świadczące o naszym zatrudnieniu, dochodach, musimy także określić jakie koszty ponosimy miesięcznie z w związku z utrzymaniem się, bank będzie zainteresowany także wyciągiem z naszego konta bankowego. Oczywiście doradca finansowy pomoże nam określić jakie dokumenty będą potrzebne, w ilu egzemplarzach tak aby wszystkie formalności przebiegły jak najszybciej.

Osoby zainteresowane tego rodzaju pomocą z pewnością mogą poszukać doradcy kredytowego w internecie, warto wejść na stronę http://1ekspert.pl, znajdziemy tam ofertę doświadczonego doradcy kredytowego który wie w jaki sposób ocenić zdolność kredytową klienta, dobrać dla niego odpowiedni kredyt. Oczywiście niektóre placówki bankowe proponują różnego rodzaju promocje, dlatego też warto analizować jak największą ilość ofert bankowych, z pewnością doradca kredytowy będzie wiedział w jaki sposób się tym zająć.