• wt.. maj 21st, 2024

Skleroterapia – propozycja kliniki urody.pl -sposób na piękne i zdrowe nogi

ByRedakcja

gru 10, 2020

Pod nazwą skleroterapia kryje się nowatorska metoda leczenia żylaków nóg, a także likwidacja tzw.

śródskórnych pajączków naczyniowych. Wykonuje się ją za pomocą wstrzyknięcia w zmienione miejsce specjalnych roztworów o właściwościach sklerotyzujących. Miejsce, zmienione chorobowo, nakłuwane są nawet do kilkunastu razy, tak, aby tkanki, które je otaczają całkowicie znikły. Jest to metoda bezpieczna, jednak istotne jest, aby wykonana została przez specjalistę, który ma szeroką wiedzę i doświadczenie w tym temacie.
Skleroterapia – propozycja kliniki urody.pl -sposób na piękne i zdrowe nogi

Jakie są efekty leczenia rozszerzonych naczyń krwionośnych na nogach?

Osoby decydujące się na zabieg mogą cieszyć się efektami już po pierwszym razie, jednak bardzo często konieczne jest jego poszerzenie, przynajmniej w pewnym zakresie. Zaleca się, aby bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu, intensywnie, przez około półgodziny maszerować. Jest to ważne, aby w żyłach nie doszło do zakrzepów. Konieczne jest także noszenie przez pewien okres czasu – zazwyczaj około tygodnia specjalnej pończochy uciskowej. Należy również zrezygnować przez około miesiąca z opalania czy wizyt w saunie. Miejsca poddane zabiegowi mogą boleć – zaleca się na tę dolegliwość zimne okłady, czy stosowanie leków przeciwbólowych. Po dwóch tygodniach od zabiegu skleroterapii konieczna jest konsultacja lekarska.
Czym jest skleroterapia i jakie są jej wskazania, można dowiedzieć się na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/leczenie-rozszerzonych-naczyn-krwionosnych-na-nogach/skleroterapia-rozszerzonych-naczyn-konczyn-dolnych. Jest to zabieg skuteczny, który ma walory nie tylko estetyczne, ale również medyczne. Specjaliści wyjaśnią wszystkie wątpliwości i skonsultują, czy w danej sytuacji wskazane jest skorzystanie z tego rozwiązania oraz jaka jest cena tego typu usługi. Dla wielu pacjentów znaczenie ma fakt, że koszt zabiegu można rozłożyć na raty.

Podobne publikacje