• pon.. lip 15th, 2024

Rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją pamięć

ByRedakcja

kwi 22, 2020

Być może zauważyłeś, że coraz trudniej jest zapamiętać słowa piosenek, które znałeś na pamięć, powiedzenia, które cytujesz bez zastanowienia lub przypadkowe fakty, które wbił ci się w głowę nauczyciel historii w liceum.

Prawda jest taka, że ​​twoja pamięć może nie być tak wspaniała jak kiedyś. Ten artykuł ma pomóc Ci to zmienić.Aby mieć lepszą pamięć, będziesz chciał mieć różne zainteresowania i próbować nowych rzeczy. To sprawi, że twój umysł będzie ostry i otwarty na nowe wspomnienia. Ponadto te nowe neurony połączą się z istniejącymi neuronami, co da ci nowe podejście do patrzenia na coś.Aby poprawić swoją pamięć, spróbuj skupić swoją uwagę na czymś, usuwając wszystko, co może odwrócić uwagę od wykonywanego zadania. Kiedy spędzasz czas na skupieniu, przedmiot skupienia przesuwa się z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej. Rozproszenie uwagi niekorzystnie wpływa na skupienie, a to powoduje słabą pamięć.Według badań materiał lepiej się zapamiętuje, jeśli przejdziesz go kilka razy podczas regularnych sesji studyjnych. To daje mózgowi odpowiedni czas na przetworzenie informacji. Według badań studenci, którzy założyli regularne sesje naukowe, pamiętali materiał znacznie lepiej niż ci, którzy wpakowali go w jedną sesję maratonu.Przestań mówić sobie, że masz słabą pamięć. Kiedy mówisz te rzeczy, zaczynasz umieszczać tę myśl w swoim umyśle i staje się ona rzeczywistością. Nieustannie przypominaj sobie, że masz świetną pamięć i możesz zapamiętać wszystko, o ile tylko poświęcisz się temu zadaniu. Zobaczysz poprawę zdolności przywołania.Pomóż chronić swoją pamięć przez wiele lat, upewniając się, że Twoja dieta zawiera dużo witaminy B12. Rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją pamięć

Badania powiązały niski poziom B-12 z demencją i słabą funkcją poznawczą.

Źródła żywności bogate w B-12 obejmują wątrobę, jaja, ryby, drób, mięso i produkty mleczne. Jeśli nie jesz dużo mięsa, może być konieczne codzienne przyjmowanie suplementu B-12, aby zapobiec niedoborom.Podobnie jak mięśnie, musisz używać mózgu, aby utrzymać go w dobrej kondycji. Badania wykazały, że układanie puzzli zapobiega starości.Zwiększ ilość ciemnozielonych warzyw w swojej diecie, takich jak szpinak, aby zwiększyć moc pamięci. Zawierają ważne witaminy z grupy B i kwas foliowy, które mają ogromne znaczenie w dbaniu o neurony w mózgu. Pomagają również w utrzymaniu przepływu tlenu przez twoje ciało, co jest integralną częścią zdrowej aktywności mózgu.Jeśli zauważysz, że twoja pamięć drastycznie pogorszyła się w krótkim czasie, ważne jest, aby natychmiast udać się do lekarza. Nagła utrata pamięci może być oznaką poważniejszego schorzenia, takiego jak demencja lub choroba Alzheimera, które mogą dotyczyć osób w każdym wieku.Jeśli masz zbliżający się test, spróbuj regularnie zmieniać środowisko nauki. Zmieniające się otoczenie ożywia umysł i sprawia, że ​​pamięć długotrwała jest bardziej skuteczna. Kiedy twój mózg zauważy zmianę otoczenia, stanie się bardziej czujny i dzięki temu będzie lepiej przyswajał informacje.To, że twoja pamięć nie jest taka, jak kiedyś, nie oznacza, że ​​nie może być ponownie. Mam nadzieję, że korzystając z tego artykułu, możesz zacząć odzyskiwać umiejętności pamięciowe, które kiedyś posiadałeś, i jeszcze bardziej wykorzystać umiejętności, które masz teraz. Praca z pamięcią jest jak praca z dowolną inną częścią umysłu. Trzymaj się tego, a wkrótce zobaczysz wyniki.