• śr.. cze 19th, 2024

Pożyczki bez BIK

ByRedakcja

wrz 8, 2020

W wielu miejscach można spotkać się z ofertą pożyczek bez BIK.

Co to jest i czy taka pożyczka faktycznie jest opłacalna? BIK to nic innego jak Biuro Informacji Kredytowej. W tym biurze, w jego rejestrach są gromadzone wszelkie informacje na temat spłacania zadłużenia. Mowa jest tutaj zarówno o informacjach negatywnych jak i informacjach pozytywnych. Dlatego też nie w każdym przypadku pozyskiwanie pożyczki bez BIK jest właściwe i korzystne. Pożyczki bez BIK różnią się od tych zwykłych jedynie tym, iż pożyczkodawca nie sprawdza informacji na temat danej osoby w BIK. Dzięki temu jeśli ktoś ma jakąś nieciekawą historię kredytową, jeśli ma jakieś niespłacone zobowiązania, jeśli miał w przeszłości jakieś kłopoty ze spłacaniem zadłużenia, to te informacje w BIK będą zawarte i będą na pewno miały wpływ na możliwości pozyskiwania kredytu przez daną osobę. Pożyczki bez BIK mogą być udzielane nawet osobom bezrobotnym.

Tego rodzaju pożyczki zazwyczaj są wysoko oprocentowane i również nie zawsze są one uczciwe. Większość z nich jest udzielana przez telefon lub też online.

Pożyczki bez BIK to taka ostatnia deska ratunku, aczkolwiek należy bardzo uważać, aby w tym elemencie nie popaść w jeszcze większe zadłużenie. Pożyczki bez BIK to oferta, która nie w każdym momencie są korzystne. W jakich zatem sytuacjach nie jest to opłacalne? Na pewno wówczas jeśli nasza historia kredytowa jest pozytywna. W takiej bowiem sytuacji bank czy też inna instytucja udzielająca tych pożyczek widząc pozytywne informacje na temat danego klienta, jest w stanie udzielić większej pożyczki niż w przypadku pożyczek bez BIK, w których owa historia kredytowa danej osoby nie jest sprawdzana. Samo pojęcie pożyczki bez BIK jest na pewno chwytliwe dla osoby, która nie posiada dobrej historii kredytowej, ale to może być również zgubne. Pożyczki bez BIK, pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej to oferta, która w pewnych sytuacjach może być bardzo pomocna, która dla wielu osób jest pewnym światełkiem w tunelu, ale nie zawsze jest to na tyle korzystna oferta, iż będzie warto z niej skorzystać.