• wt.. wrz 26th, 2023

e-Finansowo.pl

Poruszamy finansowe kwestię w naszym kraju.

Podjęcie decyzji o rozwodzie nie jest łatwą sprawą

ByRedakcja

mar 7, 2021

Często jeden z małżonków jest bardziej przekonany niż drugi, że rozwód jest najlepszą opcją.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że myślisz, że małżeństwo się skończyło i nie masz nadziei na pojednanie, nie oznacza to jednak, że twój małżonek się z tym zgadza. Odwrotna sytuacja jest również prawdą, i tylko dlatego, że wierzysz, że twoje małżeństwo można naprawić, nie oznacza to, że twój współmałżonek myśli podobnie. Słuchanie siebie nawzajem bez obwiniania lub krytykowania może pomóc wyjaśnić, na jakim etapie stoi każde z was i czy rozwód jest rzeczywiście jedynym rozwiązaniem. Niektóre pary rozważające rozwód mogą zdecydować się jednak pozostać razem. Rozważanie o przeprowadzeniu rozwodu opisuje szerokie spektrum nastawienia, od osób, które dopiero zaczynają myśleć, że rozwód może być dobrą opcją, po tych, którzy myśleli o tym od lat i postanawiają definitywnie zakończyć związek małżeński.

Podjęcie decyzji o rozwodzie nie jest łatwą sprawą

W przypadku rozwodu musisz zdecydować, jak podzielić majątek wspólny, w jaki sposób każdy z małżonków zaspokoi swoje potrzeby finansowe i jak poradzisz sobie z ustaleniami rodzicielskimi dla swoich dzieci.

Możesz dokonać tych wyborów samodzielnie lub możesz poprosić sąd o podjęcie decyzji, jeśli w żaden sposób nie możesz dojść do porozumienia ze współmałżonkiem i nie pomagają nawet mediacje w asyście prawników. Dowiedz się o swoich aktywach, długach, dochodach i wydatkach. W wielu związkach jeden z małżonków pełni rolę zarządzającego finansami, przynajmniej do pewnego stopnia. Jeśli jesteś współmałżonkiem, który zajmuje się finansami, możesz mieć całkiem niezłe wyobrażenie o swojej sytuacji finansowej. Jeśli na co dzień nie zajmujesz się finansami, musisz o wszystkim się dowiedzieć. W sprawach rodzinnych może nam pomóc kancelariamistewicz.com.pl. Sporządź listę swoich aktywów i pasywów. Zbierz wyciągi z kont bankowych, kont inwestycyjnych, kredytów hipotecznych, kart kredytowych i innych pożyczek. Wykonaj kopie zeznań podatkowych i wszystkich towarzyszących im dokumentów. Twój prawnik powinien być w stanie pomóc ci zrozumieć wszystkie te dokumenty i ich znaczenie w twojej konkretnej sytuacji. Im więcej się nauczysz, tym lepsza będzie decyzja, którą podejmiesz.